Jak możemy Ci pomóc?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Czy FastLaw to aplikacja w chmurze?

Tak, FastLaw to aplikacja w chmurze. Dostęp do aplikacji w chmurze można uzyskać za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Główne zalety:

  • lepsze zabezpieczenie danych
  • automatyczne aktualizacje oprogramowania oszczędzające czas
Czy istnieje różnica między BEZPŁATNĄ wersją próbną i płatnymi subskrypcjami?

Nie ma różnic w zakresie funkcji między BEZPŁATNĄ wersją próbną i płatnymi subskrypcjami.

Gdzie są przechowywane moje dane?

FastLaw obsługuje jeden region danych, w którym przechowywane są wszystkie dane – Europe-DE (Frankfurt, Niemcy). Obecnie nie oferujemy przechowywania danych w innych regionach. Jeśli wymagasz innego regionu przechowywania danych, skontaktuj się z nami na adres e-mail: support@fastlaw.eu.

Czy mogę importować dane do FastLaw z mojego poprzedniego oprogramowania?

Jeśli możesz wyeksportować dane z poprzedniego systemu w formacie CSV (UFT‑ 8) lub skopiować dane z dowolnego innego formatu do formatu CSV (UFT-8), na razie FastLaw oferuje możliwość importu jedynie następujących informacji – klienci, sprawy, kontakty.

Aby import zakończył się pomyślnie, należy wykonać następujące kroki:

  • niektóre dane należy wcześniej załadować na platformę FastLaw
  • dla poszczególnych danych należy pobrać z FastLaw osobny plik szablonu importu (*csv)
  • dane do importu należy wprowadzić w pliku szablonu importu zgodnie z dostarczonym wzorcem
  • sfinalizowany plik importu należy załadować na platformie FastLaw

 Szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące importu danych na platformę FastLaw są dostępne tutaj, a nasz zespół ds. pomocy pomoże Ci na każdym etapie tego procesu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak działa BEZPŁATNY 30-dniowy okres próbny?

FastLaw oferuje możliwość wyboru spośród dwóch opcji w ramach BEZPŁATNEGO 30-dniowegookresu próbnego. W razie potrzeby można przełączać się między obiema opcjami przez cały BEZPŁATNY okres próbny. W tym okresie tej zmiany można dokonywać nieograniczoną liczbę razy.

Pamiętaj, że zmiana na inną opcję spowoduje usunięcie wszystkich danych wprowadzonych na platformie i ponownie zostanie zaproponowany Ci domyślny zestaw danych szablonu (z danymi DEMO lub bez nich). Zalecamy, aby ostateczne ustawienia dla swojej firmy skonfigurować dopiero w wersji bez danych DEMO oraz po pełnym zapoznaniu się z platformą i podjęciu decyzji o dalszym korzystaniu z niej.

Pamiętaj, że jeśli dokonasz jakichkolwiek konfiguracji w wersji z danymi DEMO, trzeba będzie zresetować wszystkie ustawienia lub usunąć wszystkie dane DEMO z systemu (będzie to bardzo czasochłonny proces!).

W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami na adres e-mail: support@fastlaw.eu lub zadzwoń do nas (j. angielski/j. rosyjski/j. łotewski) pod numer +371 26 370 348.

BEZPŁATNA wersja próbna bez danych DEMO — co to oznacza?

Po wybraniu wersji próbnej bez danych DEMO możesz zacząć konfigurować swoje konto zgodnie ze swoimi potrzebami (m.in. ustawienia systemu, klasyfikatory itp.).

Te opcję zalecamy tylko tym użytkownikom, którzy są już zaznajomieni z funkcjami platformy FastLaw.

Podobnie jak w przypadku wersji próbnej z danymi DEMO nadal można zapoznawać się z platformą i testować jej funkcje.

Można także przełączać się między wersjami z danymi DEMO i bez danych DEMO podczas BEZPŁATNEGO okresu próbnego.

BEZPŁATNA wersja próbna z danymi DEMO — co to oznacza?

Po wybraniu wersji próbnej z danymi DEMO FastLaw utworzy wszystkie niezbędne zestawy informacji, m.in. Klienci, Sprawy, Użytkownicy, Faktury i inne wpisy informacyjne, abyś mógł sprawdzić funkcje platformy. Ta opcja ma na celu umożliwienie pełnego zapoznania się z platformą i jej funkcjami.

Można także przełączać się między wersjami z danymi DEMO i bez danych DEMO podczas BEZPŁATNEGO okresu próbnego.

Po pełnym zapoznaniu się z platformą i jej funkcjami zalecamy przejście na wersję bez danych DEMO w celu ostatecznego skonfigurowania swoich danych.

Czy istnieją różnice w zakresie dostępnych funkcji w zależności od wybranego planu?

Lista funkcji jest taka sama dla wszystkich planów subskrypcji.

Jak działa dzienny plan subskrypcji?

Subskrypcja dzienna daje możliwość optymalizacji kosztów i poświęcania mniej czasu na organizowanie subskrypcji. Jeśli masz umowy o współpracy z prawnikami dotyczące pojedynczych projektów, to dobra opcja, ponieważ opłata w wysokości 6,00 PLN dziennie+ VAT jest naliczana tylko za dni, w które platforma FastLaw jest używana. Subskrypcja dzienna obejmuje następujące warunki:

  • Gdy Użytkownik loguje się i aktywnie korzysta z platformy (dodaje, edytuje, otwiera, zamyka wpis(y) lub przegląda powiadomienia bądź zadania)
  • Gdy inny aktywny Użytkownik wprowadza wpisy dotyczące czasu lub wypłat w imieniu danego Użytkownika, platforma naliczy opłatę dla Użytkownika, w imieniu którego zostały dokonane takie czynności Gdy obaj Użytkownicy wykupili subskrypcję dzienną, opłata za dany dzień użytkowania zostanie naliczona dla obu Użytkowników
  • W przypadku dodania dwóch wpisów dotyczących czasu lub wypłat, ale z różnymi datami, platforma naliczy to jako dwa dni lub nawet trzy dni, jeśli żaden z dodanych wpisów nie będzie zawierał daty dokonania wpisu.

 Dni zostaną policzone na koniec okresu rozliczeniowego i zostanie wystawiona faktura.

Czy mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie?

W ramach dwóch planów subskrypcji można zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Jeśli wykupisz plan Bestseller, minimalny okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy.

Należy pamiętać, że nie ma zwrotów za bieżący okres. Po rezygnacji z subskrypcji możesz korzystać z platformy do końca okresu rozliczeniowego, a potem Twoje konto na platformie zostanie zamknięte, a wszystkie dane powiązane z kontem zostaną usunięte.

W jaki sposób będzie obliczana miesięczna opłata za moją subskrypcję FastLaw?

Tozależy od wybranego planu subskrypcji.

1) Jeśli wszystkie subskrypcje są miesięczne, opłata jest naliczana z góry za każdy kolejny okres (miesiąc)

Po 30-dniowym BEZPŁATNYM okresie próbnym opłata za subskrypcję będzie pobierana automatycznie z zapisanej karty płatniczej za każdy kolejny okres (miesiąc).

Na przykład, jeśli jest trzech Użytkowników, którzy zaczęli korzystać z platformy FastLaw w dniu 14 marca, ich BEZPŁATNYokres próbny zakończy się 13 kwietnia. W dniu 14 kwietnia zostanie wystawiona faktura za okres od 14 kwietnia do 13 maja. Wdniu 15 kwietnia z zapisanej przez Ciebie karty płatniczej zostanie automatycznie pobrana opłata w wysokości 3 x 80,00 PLN = 240,00 PLN + VAT.

2) Jeśli wszystkie subskrypcje są dziennymi subskrypcjami, opłata jest naliczana za poprzedni miesiąc.

Po 30-dniowym BEZPŁATNYM okresie próbnym platforma zacznie naliczać dni aktywności Użytkowników w kolejnym okresie i na koniec tego okresu zostanie obliczona odpowiednia opłata, która zostanie automatycznie pobrana z zapisanej przezCiebie karty płatniczej.

Na przykład, jeśli Użytkownik zaczął korzystać z platformy FastLaw w dniu 14 marca, jego BEZPŁATNY okres próbny zakończy się 13 kwietnia. Dzień 14 kwietnia będzie pierwszym dniem kolejnego okresu, w którym platforma zacznie naliczać dni aktywności. Dzień 13 maja będzie ostatnim dniem tego okresu. W dniu 14 maja zostanie obliczona liczba dni aktywności za okres od 14 kwietnia do 13 maja. W dniu 15 maja z zapisanej przez Ciebie karty płatniczej zostanie automatycznie pobrana naliczona opłata w wysokości równej liczbie dni aktywności pomnożonej przez 6,00 PLN + VAT.

3) Jeśli posiadasz oba plany subskrypcji – miesięczny i dzienny – wówczas obie opcje naliczania opłat zostaną uwzględnione w ramach jednej faktury.

W przypadku podanych wyżej dat, jedna faktura będzie obejmowała zarówno przyszły, jak i przeszły okres. W dniu 14 kwietnia FastLaw wystawi pierwszą fakturę za subskrypcje miesięczne za okres od 14 kwietnia do 13 maja. Kolejna faktura zostanie wystawiona 14 maja — nastąpi rozliczenie subskrypcji miesięcznych za kolejny okres (14 maja – 13 czerwca) ORAZ subskrypcji dziennych za poprzedni okres (14 kwietnia – 13 maja).

Czy mogę mieć indywidualne Cenniki dla każdej Sprawy dla tego samego Klienta?

Tak, można utworzyć unikalny Cennik dla każdej Sprawy, nawet jeśli Klient jest taki sam dla wszystkich Spraw. W czasie ustawiania Cennika dla danego Klienta zostanie on uzupełniony automatycznie podczas otwierania nowej Sprawy dla tego Klienta, jednak Cennik można edytować w dowolnym momencie.

Jeżeli faktury zostały już wysłane („Status faktury – Nieopłacona”) do Klientów, zmiany Cennika nie będą miały wpływu na te Faktury.

Czy mogę wysyłać faktury do Klientów od różnych wystawców faktur?

Tak, istnieje możliwość wysyłania faktur z różnymi danymi wystawcy faktury.

W sekcji „Administrator – Dostawcy” można utworzyć dowolną liczbę wystawców faktur.

Podczas dodawania nowego Klienta istnieje możliwość określenia, który wystawca faktury będzie dla niego domyślny. W przypadku Spraw tego Klienta informacje dla niego będą pobierane automatycznie, ale w razie potrzeby będzie można je edytować indywidualnie dla każdej Sprawy.

Czy mogę wysyłać faktury do Klientów w różnych językach?

FastLaw oferuje możliwość ustawienia używanych języków w systemie.

W sekcji „Administrator – System” można zdefiniować język domyślny oraz inne używane języki.

Podczas korzystania z platformy można wybrać jeden z języków dla Klienta i/lub język dla Sprawy, ustawić i stosować wzory Faktur w tych językach (domyślne oferowane języki dla wzorów faktur są takie same, jak domyślne języki dla platformy oferowane przez FastLaw.

W razie chęci oferowania Klientom obsługi w innym języku niż te, które są oferowane, skontaktuj się z nami na adres e-mail support@fastlaw.eu, a my przygotujemy wzór faktury w języku niedostępnym na platformie), a platforma poinformuje o języku, w jakim należy wpisywać czas, aby specyfikacja faktury została sporządzona w tym samym języku, co pozostała część faktury.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące liczby wpisów w FastLaw?

Nie, można utworzyć tyle wpisów, ile jest potrzebnych. Nie ma ograniczeń co do liczby klientów, spraw, kart czasu pracy, wypłat, faktur itp.

Czy FastLaw to aplikacja w chmurze?

Tak, FastLaw to aplikacja w chmurze. Dostęp do aplikacji w chmurze można uzyskać za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Główne zalety:

  • lepsze zabezpieczenie danych
  • automatyczne aktualizacje oprogramowania oszczędzające czas
Czy istnieje różnica między BEZPŁATNĄ wersją próbną i płatnymi subskrypcjami?

Nie ma różnic w zakresie funkcji między BEZPŁATNĄ wersją próbną i płatnymi subskrypcjami.

Gdzie są przechowywane moje dane?

FastLaw obsługuje jeden region danych, w którym przechowywane są wszystkie dane – Europe-DE (Frankfurt, Niemcy). Obecnie nie oferujemy przechowywania danych w innych regionach. Jeśli wymagasz innego regionu przechowywania danych, skontaktuj się z nami na adres e-mail: support@fastlaw.eu.

Czy mogę importować dane do FastLaw z mojego poprzedniego oprogramowania?

Jeśli możesz wyeksportować dane z poprzedniego systemu w formacie CSV (UFT‑ 8) lub skopiować dane z dowolnego innego formatu do formatu CSV (UFT-8), na razie FastLaw oferuje możliwość importu jedynie następujących informacji – klienci, sprawy, kontakty.

Aby import zakończył się pomyślnie, należy wykonać następujące kroki:

  • niektóre dane należy wcześniej załadować na platformę FastLaw
  • dla poszczególnych danych należy pobrać z FastLaw osobny plik szablonu importu (*csv)
  • dane do importu należy wprowadzić w pliku szablonu importu zgodnie z dostarczonym wzorcem
  • sfinalizowany plik importu należy załadować na platformie FastLaw

 Szczegółowe instrukcje krok po kroku dotyczące importu danych na platformę FastLaw są dostępne tutaj, a nasz zespół ds. pomocy pomoże Ci na każdym etapie tego procesu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak działa BEZPŁATNY 30-dniowy okres próbny?

FastLaw oferuje możliwość wyboru spośród dwóch opcji w ramach BEZPŁATNEGO 30-dniowegookresu próbnego. W razie potrzeby można przełączać się między obiema opcjami przez cały BEZPŁATNY okres próbny. W tym okresie tej zmiany można dokonywać nieograniczoną liczbę razy.

Pamiętaj, że zmiana na inną opcję spowoduje usunięcie wszystkich danych wprowadzonych na platformie i ponownie zostanie zaproponowany Ci domyślny zestaw danych szablonu (z danymi DEMO lub bez nich). Zalecamy, aby ostateczne ustawienia dla swojej firmy skonfigurować dopiero w wersji bez danych DEMO oraz po pełnym zapoznaniu się z platformą i podjęciu decyzji o dalszym korzystaniu z niej.

Pamiętaj, że jeśli dokonasz jakichkolwiek konfiguracji w wersji z danymi DEMO, trzeba będzie zresetować wszystkie ustawienia lub usunąć wszystkie dane DEMO z systemu (będzie to bardzo czasochłonny proces!).

W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami na adres e-mail: support@fastlaw.eu lub zadzwoń do nas (j. angielski/j. rosyjski/j. łotewski) pod numer +371 26 370 348.

BEZPŁATNA wersja próbna bez danych DEMO — co to oznacza?

Po wybraniu wersji próbnej bez danych DEMO możesz zacząć konfigurować swoje konto zgodnie ze swoimi potrzebami (m.in. ustawienia systemu, klasyfikatory itp.).

Te opcję zalecamy tylko tym użytkownikom, którzy są już zaznajomieni z funkcjami platformy FastLaw.

Podobnie jak w przypadku wersji próbnej z danymi DEMO nadal można zapoznawać się z platformą i testować jej funkcje.

Można także przełączać się między wersjami z danymi DEMO i bez danych DEMO podczas BEZPŁATNEGO okresu próbnego.

BEZPŁATNA wersja próbna z danymi DEMO — co to oznacza?

Po wybraniu wersji próbnej z danymi DEMO FastLaw utworzy wszystkie niezbędne zestawy informacji, m.in. Klienci, Sprawy, Użytkownicy, Faktury i inne wpisy informacyjne, abyś mógł sprawdzić funkcje platformy. Ta opcja ma na celu umożliwienie pełnego zapoznania się z platformą i jej funkcjami.

Można także przełączać się między wersjami z danymi DEMO i bez danych DEMO podczas BEZPŁATNEGO okresu próbnego.

Po pełnym zapoznaniu się z platformą i jej funkcjami zalecamy przejście na wersję bez danych DEMO w celu ostatecznego skonfigurowania swoich danych.

Czy istnieją różnice w zakresie dostępnych funkcji w zależności od wybranego planu?

Lista funkcji jest taka sama dla wszystkich planów subskrypcji.

Jak działa dzienny plan subskrypcji?

Subskrypcja dzienna daje możliwość optymalizacji kosztów i poświęcania mniej czasu na organizowanie subskrypcji. Jeśli masz umowy o współpracy z prawnikami dotyczące pojedynczych projektów, to dobra opcja, ponieważ opłata w wysokości 6,00 PLN dziennie+ VAT jest naliczana tylko za dni, w które platforma FastLaw jest używana. Subskrypcja dzienna obejmuje następujące warunki:

  • Gdy Użytkownik loguje się i aktywnie korzysta z platformy (dodaje, edytuje, otwiera, zamyka wpis(y) lub przegląda powiadomienia bądź zadania)
  • Gdy inny aktywny Użytkownik wprowadza wpisy dotyczące czasu lub wypłat w imieniu danego Użytkownika, platforma naliczy opłatę dla Użytkownika, w imieniu którego zostały dokonane takie czynności Gdy obaj Użytkownicy wykupili subskrypcję dzienną, opłata za dany dzień użytkowania zostanie naliczona dla obu Użytkowników
  • W przypadku dodania dwóch wpisów dotyczących czasu lub wypłat, ale z różnymi datami, platforma naliczy to jako dwa dni lub nawet trzy dni, jeśli żaden z dodanych wpisów nie będzie zawierał daty dokonania wpisu.

 Dni zostaną policzone na koniec okresu rozliczeniowego i zostanie wystawiona faktura.

Czy mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie?

W ramach dwóch planów subskrypcji można zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Jeśli wykupisz plan Bestseller, minimalny okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy.

Należy pamiętać, że nie ma zwrotów za bieżący okres. Po rezygnacji z subskrypcji możesz korzystać z platformy do końca okresu rozliczeniowego, a potem Twoje konto na platformie zostanie zamknięte, a wszystkie dane powiązane z kontem zostaną usunięte.

W jaki sposób będzie obliczana miesięczna opłata za moją subskrypcję FastLaw?

Tozależy od wybranego planu subskrypcji.

1) Jeśli wszystkie subskrypcje są miesięczne, opłata jest naliczana z góry za każdy kolejny okres (miesiąc)

Po 30-dniowym BEZPŁATNYM okresie próbnym opłata za subskrypcję będzie pobierana automatycznie z zapisanej karty płatniczej za każdy kolejny okres (miesiąc).

Na przykład, jeśli jest trzech Użytkowników, którzy zaczęli korzystać z platformy FastLaw w dniu 14 marca, ich BEZPŁATNYokres próbny zakończy się 13 kwietnia. W dniu 14 kwietnia zostanie wystawiona faktura za okres od 14 kwietnia do 13 maja. Wdniu 15 kwietnia z zapisanej przez Ciebie karty płatniczej zostanie automatycznie pobrana opłata w wysokości 3 x 80,00 PLN = 240,00 PLN + VAT.

2) Jeśli wszystkie subskrypcje są dziennymi subskrypcjami, opłata jest naliczana za poprzedni miesiąc.

Po 30-dniowym BEZPŁATNYM okresie próbnym platforma zacznie naliczać dni aktywności Użytkowników w kolejnym okresie i na koniec tego okresu zostanie obliczona odpowiednia opłata, która zostanie automatycznie pobrana z zapisanej przezCiebie karty płatniczej.

Na przykład, jeśli Użytkownik zaczął korzystać z platformy FastLaw w dniu 14 marca, jego BEZPŁATNY okres próbny zakończy się 13 kwietnia. Dzień 14 kwietnia będzie pierwszym dniem kolejnego okresu, w którym platforma zacznie naliczać dni aktywności. Dzień 13 maja będzie ostatnim dniem tego okresu. W dniu 14 maja zostanie obliczona liczba dni aktywności za okres od 14 kwietnia do 13 maja. W dniu 15 maja z zapisanej przez Ciebie karty płatniczej zostanie automatycznie pobrana naliczona opłata w wysokości równej liczbie dni aktywności pomnożonej przez 6,00 PLN + VAT.

3) Jeśli posiadasz oba plany subskrypcji – miesięczny i dzienny – wówczas obie opcje naliczania opłat zostaną uwzględnione w ramach jednej faktury.

W przypadku podanych wyżej dat, jedna faktura będzie obejmowała zarówno przyszły, jak i przeszły okres. W dniu 14 kwietnia FastLaw wystawi pierwszą fakturę za subskrypcje miesięczne za okres od 14 kwietnia do 13 maja. Kolejna faktura zostanie wystawiona 14 maja — nastąpi rozliczenie subskrypcji miesięcznych za kolejny okres (14 maja – 13 czerwca) ORAZ subskrypcji dziennych za poprzedni okres (14 kwietnia – 13 maja).

Czy mogę mieć indywidualne Cenniki dla każdej Sprawy dla tego samego Klienta?

Tak, można utworzyć unikalny Cennik dla każdej Sprawy, nawet jeśli Klient jest taki sam dla wszystkich Spraw. W czasie ustawiania Cennika dla danego Klienta zostanie on uzupełniony automatycznie podczas otwierania nowej Sprawy dla tego Klienta, jednak Cennik można edytować w dowolnym momencie.

Jeżeli faktury zostały już wysłane („Status faktury – Nieopłacona”) do Klientów, zmiany Cennika nie będą miały wpływu na te Faktury.

Czy mogę wysyłać faktury do Klientów od różnych wystawców faktur?

Tak, istnieje możliwość wysyłania faktur z różnymi danymi wystawcy faktury.

W sekcji „Administrator – Dostawcy” można utworzyć dowolną liczbę wystawców faktur.

Podczas dodawania nowego Klienta istnieje możliwość określenia, który wystawca faktury będzie dla niego domyślny. W przypadku Spraw tego Klienta informacje dla niego będą pobierane automatycznie, ale w razie potrzeby będzie można je edytować indywidualnie dla każdej Sprawy.

Czy mogę wysyłać faktury do Klientów w różnych językach?

FastLaw oferuje możliwość ustawienia używanych języków w systemie.

W sekcji „Administrator – System” można zdefiniować język domyślny oraz inne używane języki.

Podczas korzystania z platformy można wybrać jeden z języków dla Klienta i/lub język dla Sprawy, ustawić i stosować wzory Faktur w tych językach (domyślne oferowane języki dla wzorów faktur są takie same, jak domyślne języki dla platformy oferowane przez FastLaw.

W razie chęci oferowania Klientom obsługi w innym języku niż te, które są oferowane, skontaktuj się z nami na adres e-mail support@fastlaw.eu, a my przygotujemy wzór faktury w języku niedostępnym na platformie), a platforma poinformuje o języku, w jakim należy wpisywać czas, aby specyfikacja faktury została sporządzona w tym samym języku, co pozostała część faktury.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące liczby wpisów w FastLaw?

Nie, można utworzyć tyle wpisów, ile jest potrzebnych. Nie ma ograniczeń co do liczby klientów, spraw, kart czasu pracy, wypłat, faktur itp.